Vánoční výzdoba do několika minut

Konečně přichází dny označované za svátky klidu a pohody. Jenže přiznejme si, že realita Vánoc není moc klidná a pohodová. Nákupy dárků, vánoční večírky, návštěvy a velké množství aktivit člověka pěkně unaví. Když už si konečně na konci dne sednete, chcete mít doma čisto a útulno. A protože by Vánoce měly být speciální, i vaše domácnost by měla vypadat jinak. Naklidit ještě jistě stihnete, ale dekorovat interiér? Na to už každý čas nemá. Poradíme, co s tím narychlo udělat.

děvče s dárky

Spousta lidí je velkým zastáncem vlastnoručně vyráběných dekorací. Já ovšem nepatřím k těm šťastlivcům, kteří by na to v adventním čase měli morálku. Ve všem tom shonu stresovat ještě kvůli dekoracím by mě ani nenapadlo.

Pro případ, že jste na tom podobně, existuje jednoduché řešení. Mít v záloze ve skříni pár nějakých hezkých svíček. Potom vám už stačí jen uříznout větev na nejbližším jehličnanu, šikovně ji položit pod svíčky a vánoční výzdoba je na světě. Dbejte při tom ovšem na svou bezpečnost. Přidat můžete například vánoční koule nebo mašličky, pokud nějaké vlastníte. Na stůl nezapomeňte dát čistý ubrus, vánoční motiv mít nemusí.

Svíčky dokážou naladit sváteční atmosféru a provoní celý byt. Potom už stačí příjemná hudba nebo koledy, usadit se s hrníčkem čaje nebo sklenicí vaječného likéru a klidný večer může začít. Pěknou dekorací jsou také misky s ovocem, například jen s jablky. Nebo s nějakým exotickým ovocem, které si obvykle nekupujete. To se bude v záplavě sladkostí a mastných jídel také hodit.
dekorační svíčky

Při tom všem shonu občas zapomínáme na sebe a na to, že tento čas sebou přináší i možnost bilancování a přemýšlení nad vlastní budoucností. Sednout si s hrnkem čaje, zapálit svíčky a užívat si přítomnou chvíli by mělo být vaší prioritou, chcete-li být v novém roce úspěšnější a chcete-li se někam posunout. Odpočinek je totiž velmi důležitý.