Soused má vždycky lepší a čistější vodu v bazénu

To nemusí být ale vždycky pravda. Je jen možné, že jsme se dostatečně nevěnovali údržbě bazénové vody. Pak se ale nemůžeme divit, že soused, který je tolik pečlivý, má daleko čistější a kvalitnější vodu. Je čas na změnu a v první řadě si pořídit pořádný tester, abychom vůbec zjistili, co s vodou máme dělat. Velký výběr https://www.chlorito.cz/tester-bazenove-vody, nám pomůže najít toho nejlepšího pomocníka. A pokud přece jenom bychom si nebyli jistí svým výběrem, tak není problém se obrátit na poradnu. Takový tester nám v první řadě pomůže zjistit hodnotu pH vody a také obsahu chloru nebo bromu. Samozřejmě, že čím bude dražší výrobek, tak tím nám poskytne i jiné další informace.

textura

Jsou různé druhy testerů
 

  • Proužkové – jsou určeny pro velmi rychlé zjištění hodnot a také pak snadnou úpravu vody. Měření je sice orientační, ale na druhou stranu získáme přehled, jak na tom s naší vodou vlastně jsme. Moderní technologie proužky vylepšila a tak se dají pořídit i rozšířené řady typu 3v1 a podobně. Měření je možné ihned z bazénu.
  • Tabletové – patří mezi oblíbené výrobky, avšak výhodou by se dala pouze podtrhnout dlouhá stálost náplní v tomto testeru. Testovací nádobky jsou z průhledného plastu a jsou spojeny do jednoho dílu destičkami, které mají porovnávací stupnice. Tableta se vzorkem vody, se vloží do boxu a pořádně protřepe, dokud se nerozpustí. Poté si můžeme snadno zjistit na stupnici, jak na tom je naše bazénová voda. Kde případně přidat či ubrat bazénovou chemii.
  • Kapkové – poskytují poměrně více informací a tak majitelé bazénů mohou být s jejich službou spokojeni. V balení je podrobný návod, porovnávací barevná škála, lahvička na zpracování vzorku, kapalná činidla. Zde jsou již informace přesnější, a tak si lze vyhodnotit tvrdost vody, koncentraci chloru nebo bromu, hodnotu pH vody, přítomnost kyslíku atd. Podle toho můžeme posoudit jaký bude další postup.

tester
Péče o bazénovou vodu se vždycky vyplatí. Nejen, že ji budeme mít čistou jako náš soused, ale hlavně nezávadnou vůči našemu zdraví i samotnému bazénu.