Jakou dopravu vybrat pro e-shop?

Nezáleží na tom, co prodáváte. Ať už je to cokoli, tak to potřebujete dostat z bodu A do bodu B. A k tomu samozřejmě máte na výběr nespočet dopravců, kteří to umožní. Na českém trhu najdete řadu přepravních firem, kurýrů a v neposlední řadě také Českou poštu. Ti všichni přepraví balíček tam, kam potřebujete. Pojďme se na ně podívat zblízka.
nákladní vlaky

Volba je základ

Zákazníci vidí nejraději, když mají z čeho vybírat. Nespoléhejte se proto pouze na jednu společnost, ale uveďte několik možností, ze kterých si každý zvolí tu, která mu vyhovuje nejvíce. Může se stát, že zákazníci mají špatné zkušenosti s některou z firem, anebo pro ně dokonce bude nejlepší si balíček vyzvednout osobně. Možností je hodně, tak jim je nabídněte.
náklaďák u přechodu

Nejčastější způsob přepravy

Mezi nejpoužívanější logistické zdroje stále patří Česká pošta. Mnoho lidí s nimi má velké potíže, protože dodání často trvá dlouho, anebo se k vám objednávka nedostane vůbec. Stále se ale jedná o společnost s největší sítí poboček v Čechách. Díky možnosti převzetí do ruky, anebo na poště je jednání s nimi skutečně pohodlné.

Dražší než ostatní

Kurýrní služby u nás nejsou hojně využívané, a to především díky jejich vyšší ceně. Využívají je hlavně velké firmy, jejichž zákazníci chtějí své zboží okamžitě. Jedná se o nejrychlejší a bezpečný způsob dopravy, za který si koncový uživatel samozřejmě dost připlatí. Využít můžete například firmy jako Messenger, Mesík nebo Airway.

Na druhé příčce oblíbenosti

Když budeme mluvit o dovozu domů, tak přepravní společnosti představují druhou nejoblíbenější variantu hned za klasickou poštou. Cenově jsou srovnatelné s poštou, takže si klient může zvolit pouze na základě vlastních zkušeností a preferencí. Mezi nejpoužívanější patří PPL, DPD, Geis Parcel, GLS, DHL a TopTrans. Kvalitu jejich služeb lze jen těžko objektivně posoudit. Více než na společnosti jako takové záleží na jejich zaměstnancích, jejich kvalifikovanosti a přístupu k práci.

Zásilkovna apod.

Často užívanou variantou je také osobní odběr na prodejně. Ještě oblíbenější je ale osobní odběr na cizí prodejně. Výdejní místa třetích stran se staly velmi populární, protože je jich hodně a jsou dobře přístupné. Nabídnout můžete služby zejména služby Zásilkovna, ale také Uloženka. Méně známá je například Žabka nebo Kouzelná Almara.